Την Παρασκευή 1 Μαρτίου οι μαθητές της Β Τάξης του Σχολείου που συμμετείχαν στο Χριστουγεννιάτικο BAZAR για φιλανθρωπικό σκοπό επισκέφτηκαν το κέντρο Ημέρας Χαρά 1 και το οικοτροφείο Ελευθερία, με τη συνοδεία της Διευθύντριας Μίνας Λίταινα και των φιλολόγων καθηγητριών Λετας Μητσιούλη και Δήμητρας Φυτιλή.

Ξενηγήθηκαν στους χώρους του Κέντρου που φιλοξενούνται παιδιά με Αυτισμό και ενημερώθηκαν από την διοικητικά υπεύθυνη κ. Ζωή Παρμάκη και τους εκπαιδευτές του Κέντρου για τις καθημερινές δράσεις που υλοποιούνται με αποδέκτες τους μαθητές.

Το μέλος του Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων ,Κηδεμόνων και Φϊλων Ατόμων με Αυτισμό κ. Ερασμία Μακροπούλου αναφέρθηκε στις ιδιαίτερες δεξιότητες των ατόμων με Αυτισμό τις οποίες διαχειρίζονται και καλλιεργούν οι εκπαιδευτές του Κέντρου και του Οικοτροφείου.

Οι μαθητές προσέφεραν στην εκπρόσωπο του Συλλόγου χρηματικό ποσό για τις ανάγκες του Κέντρου και της Δομής.

Οι μαθητές ευχαρίστησαν τους υπευθύνους για τη θερμή φιλοξενία, τη μοναδική εμπειρία που αποκόμισαν ,το μοναδικό ταξείδι ζωής ..

Κατά γενική ομολογία η πιο ωραία διδακτική επίσκεψη!!!!

Θερμά συγχαρητήρια στο προσωπικό!

Πολλά,πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές ,εμπνευστές της Δράσης και τις συντονίστριες καθηγήτριες Κλαίρη Βαλσαμοπούλου, Λέτα Μητσιούλη, Δήμητρα Φυτιλή και όλους τους εκπαιδευτικούς του 2ου Λυκείου Λάρισας!!!!

2oKX1