Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας κ.Κωνσταντίνος Γουργουλιάνης σε εκδήλωση σχετικά με τον Επαγγελματικό προσανατολισμό .

Με την έγκριση της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπαίδευσης Λάρισας και την παρουσία της Υπεύθυνης Επαγγελματικού Προσανατολισμού κ.Φωτεινής Κουτσοπούλου πραγματοποιήθηκε ενημέρωση των μαθητών της Β Τάξης και του τμήματος θετικών Επιστημών Υγείας της Γ Τάξης σχετικά με τα επαγγέλματα στον τομέα Υγείας.

Η κ.Κουτσοπούλου Φωτεινή αναφέρθηκε στον εξαίρετο επιστήμονα που κοσμεί την πόλη μας ,τη Λάρισα με το αξιόλογο έργο του.

Ο καθηγητής Πνευμονολόγος αφού ευχαρίστησε για την τιμητική πρόσκληση του Σχολείου απευθυνόμενος σε ένα ακροατήριο που με πολύ ενδιαφέρον και ιδιαίτερη προσοχή και ευχαρίστηση τον παρακολουθούσε αναφέρθηκε με πολύ πειστικά επιχειρήματα στις συνέπειες του καπνίσματος στην υγεία μας.

Στη συνέχεια έγινε ενημέρωση σχετικά με τα επαγγέλματα Υγείας με τον συντονισμό του κ. Πρύτανη από την Εύα Γιούτα ,Βιολόγο, Αλεξάνδρα Σίστου, Νοσηλεύτρια και Ελένη Ρουσογιάννη ,Ιατρό,οι οποίες μετέφεραν στους μαθητές μας τις εμπειρίες τους στην πορεία επιλογής του επαγγέλματος.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ.Κοσμήτορα Επιστημών Υγείας, για την τιμή να ανταποκριθεί στην πρόσκλησή μας.

Ευχαριστούμε την κ. Κουτσοπούλου Φωτεινή

για την ανταπόκρισή της στην Εκδήλωση.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και εκπαιδευτικούς του Σχολείου για την ενεργή συμμετοχή τους στην εκδήλωση και τα ερωτήματα και τους προβληματισμούς που έθεσαν.

G1 G2 Smallα