Το έπος του 40 αποτύπωσαν οι μαθητές του 2ου Λυκείου Λάρισας.!!!!
Σε μια ιδιαίτερα συγκινητική ατμόσφαιρα οι μαθητές του Σχολείου ερμήνευσαν τα γεγονότα της Εθνικής Αντίστασης ενάντια στον γερμανό και ιταλό κατακτητή με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών του Σχολείου Βαλσαμοπούλου Κλαίρης και Κοσμόγλου Χριστίνας.
Μνήμης Θραύσματα, ο τίτλος της εξαιρετικής γιορτής
Την γιορτή τίμησαν με την παρουσία τους και εξέφρασαν τα θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές και εκπαιδευτικούς ο Σεβαστός Πατήρ Αθανάσιος εκπρόσωπος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Λαρίσης και Τυρνάβου κ. Ιερώνυμου,ο Αναπληρωτής Διευθυντής Δευτεροβάθμιας επαίδευσης κ.Νικόλαος Ζέρβας, η νεοεκλεγείσα Περιφερειακή Σύμβουλος Μαρία Γαλλιού,
Ο πρώην διευθυντής του Σχολείου Χριστόφορος Γιαλαμάς.ο οποίος αναφέρθηκε στα ιστορικά γεγονότα της κατοχής που σχετίζονται με το 2ο Λύκειο!!!
Χρόνια πολλά Ελλάδα!!!
28α28β Small Mobile